psikoteknik sss.jpg

Sık Sorulan Sorular

Psikoteknik nedir?

Psikoteknik belgesi zorunlu mesleki yeterlilik belgelerinden bir tanesidir. Ticari araç kullanan sürücülerin test sonucu aldığı, 5 yıl geçerlilik süresi bulunan bir rapordur.

Psikoteknik belgesi fiyatı nedir?

Psikoteknik belgesi fiyatı aldığınız yıla göre değişiklik göstermektedir. Psikoteknik belgesinin fiyatı her yılın ortasında (Nisan - Mayıs) değişmektedir.

 

Psikoteknik belgesi sorgulama nasıl yapılır?

Artık her işlem gibi Psikoteknik belgesi sorgulama işlemini de e-devlet üzerinden yapılabilir. Belgeniz hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için e-devlete giriş yapmanızın ardından mesleki yeterlilik belgesi sorgulama ekranına tıklayın.

 

Psikoteknik belgesi ne kadar sürede alınır?

Eğer kısa bir süre sonra ticari araç kullanacaksanız korkmayın. Psikoteknik belgesi ne kadar sürede alınır sorusunun cevabı beklediğinizden daha da kısa. Yaklaşık 1 saat içerisinde belge sahibi olabilirsiniz.

 

Psikoteknik belgesi almazsam ne olur?

Gerekli kontroller yapılırken belgeniz olmadığı fark edildiğinde size ve firmanıza ceza uygulanır. Daha da önemlisi bu belgeler sizin yeterliliğiniz olup olmadığını göstermektedir. Belgeniz olmadan ticari amaçlı hizmet verirseniz birçok insana ve/veya canlıya zarar verebilirsiniz. Bu yüzden en kısa sürede yeterliliğinizi kanıtlamak için bizleri ziyaret edebilirsiniz.

 

Psikoteknik belgesi nasıl alınır?

Onaylanmış sayılı firmadan psikotenik belgesi alabilirsiniz. Kurumunuz tarafından uygulanan bilgisayar destekli birden fazla aşamadan oluşan 1 saatlik testlere katılımınız ile belge alımı gerçekleşmektedir.

 

Psikoteknik raporu geçerlilik süresi ne kadardır?

Psikoteknik raporunun yasal geçerlilik süresi şu anki mevzuata göre 5 yıldır.

Size nasıl ulaşabilirim?

Mesai saatlerimiz içerisinde sitemizde yer alan iletişim kanallarından bizlere ulaşabilirsiniz. Talebiniz veya başvurunuz tarafımızca en kısa sürede değerlendirilerek size geri dönüş sağlanacaktır.

 

Referanslarınız var mı?

Gerekli belgeler için bizi tercih eden firmaları, kurumları ve/veya kişileri referanslarımız bölümünden detaylıca inceleyebilirsiniz.  Sizi de referanslarımız bölümünde görmekten ve göstermekten mutluluk duyarız.

 

Neden İstanbul Psikoteknik'i tercih etmeliyim?

İstanbul Psikoteknik devlet onaylı merkezlerden bir tanesidir. Tecrübeli ve uzman kadrosu, en son sistem test cihazları ile ihtiyaç duyduğuz ticari sürü belgelerini sizlere sunabilir.